Jarní brigáda 2024

15. – 24. Března 2024

V termínu 15. až 24. března proběhla na TZ Velká Lečice brigáda. Letos bylo naplánovaná rekonstrukce spací místnosti.

Moc děkujeme každému, kdo přiložil ruku k dílu – všichni jste odvedli fantastickou prá

Myslíme, že i z fotek je vidět, že se makalo jak to šlo, ale měli jsme velké oči a zejména druhý víkend a v týdnu málo lidí. I tak je to co se stihlo super a víc toho objektivně zvládnout nešlo.

Každopádně jak to teď vypadá – co je hotové a co všechno nás ještě čeká:

Co je hotové – všechny stěny s výjimkou čelních pohledových (které jsme záměrně ponechali z původní montované chaty) jsou nové, s tepelnou izolací, natřené. Celý objekt má novou střechou, společenská místnost je díky změně geometrie střechy při stejném půdorysu výrazně použitelnější (normální výška všude). Do společenské místnosti je prozatím přestěhovaná palanda, má zateplený i strop, nová okna a je v ní po zatopení příjemně i v zimně. Zadní stěna směrem ke svahu je dole chráněná plechem, což by mělo omezit odehnívání této stěny (stejně je ale nutné pravidelně čistit žlab za chatou).

Co vše je ještě potřeba udělat:

Ve spací místnosti chybí SDK podhled, parotěsná izolace a tepelná izolace střechy a je v ní uskladněný materiál. Ve společenské ani ve spací místnosti není dořešená podlaha (holý beton – kvůli údržbě musíme položit lino), nejsou dodělané  nové palandy – stávající je třeba přesunout zpět do spací místnosti, přidělat ještě jednu a další menší umístit do společenské místnosti. V kuchyni není vymalováno a není tam opravený strop (po zatékání bylo nutné jeden díl stropu zlikvidovat). Ve společenské místnosti není dočištěný a natřený podhled. Není opravená stříška nad teráskou.

Chata tedy stále není plně použitelná – z tohoto pohledu zůstává stav víceméně stejný jako před brigádou – tj. společenská místnost v pohodě, kuchyň v pohodě ale není moc hezká.

A protože je na táborové základně dost drobných dokončovacích prací, uvítáme pomocnou ruku pro menší party na víkend pod vedením nějakého „schopného“ vedoucího prací.