Podzimní brigáda 2022

11. – 13. Listopadu 2022

O víkendu 12.-13. listopadu byla Velkou radou naplánovaná podzimní brigáda na Lečici.

Většina se nás sešla už v pátek večer, a protože nebylo vhodné počasí k posezení u ohně, využili jsme prostory základny.

Heda šéfovala úklidu v kuchyni. To obnášelo celou kuchyni vyklidit, vynošené věci vytřídit, ty, které jsme vyhodnotili jako potřebné umýt a zase nanosit zpátky.

Druhá skupina -skupina Draků- se vrhla na kůlnu, kde se skrývaly poklady ukryté snad několik desítek let.

Další lidé se vrhli na natření mříží, což jim ztížil fakt, že přestala fungovat centrála, která dodávala energii bruskám. Pro nikoho to však nebyl problém – postačily ocelové kartáče, a díky tomu jsme mohli v neděli nasazovat na okna mříže jako nové.

Další pracovní skupina se vrhla na likvidaci obrovské hromady nepotřeného dřeva, kterou nám minulý víkend připravil oddíl Kolt a k tomu stavbě nového krásného sezení kolem ohně.

Kluci z Tasajenu zase koumali nad tím, jak vymyslí uchycení komínů, aby se mohlo topit v kamnech.

Práce šla od ruky a mezi pracujícími mravenečky se prodíral Honza s Rokim, kteří potřebovali důkladně prohlédnout každý detail, aby mohli připravit projekt pro naší novou střechu.

Nejvíc nevděčnou práci měl Ufon, který sepisoval úplně všechno, co se kde našlo, abychom měli přehled, co na základně vlastně máme.

Oběd, který vařila Manka, Eliška a Majda nám dodal síly do zbytku dne.

Vrhli jsme se na vynošení věcí a úklid spací a společenské místnosti a ostatní pracovní skupiny dokončili svoje práce.

Stihlo se to, co jsme měli naplánováno, někteří zamířili ke svým domovům a my zbylí jsme se sešli u ohně, kde jsme si opekli buřty a zazpívali s kytarou.

Ráno už jsme jen poklidili, nasadili natřené mříže a kolem oběd jsme mohli vyrazit k domovu.

Jarní brigáda je naplánována 3. – 12. března 2022. Máme naplánovanou stavbu nové střechy a tak je termín z provozních důvodů posunut. Práce plánujeme na celý týden tedy od pátku 3. až do neděle 12. března. Budeme rádi za každou pomoc, ať už o některém z těchto víkendů, tak v týdnu. Pokud máte časové možnosti, nebo jste ochotni si vzít na některý den/dny v týdnu dovolenou v práci, moc nám to pomůže.